O restauracji Bohema

Bohema jest jedną z najchętniej odwiedzanych zamojskich restauracji. Mieści się w zabytkowej kamienicy Bystrzyckiego, sąsiadującej bezpośrednio z Rynkiem Wielkim.

Kuchnia restauracji to gwrancja smaku z najwyższej półki. Część karty menu to dania typowo włoskie, które świetnie wpasowują się charakter Zamościa – „Padwy Północy”. Z drugiej strony potrawy regionalne z roztoczańską dziczyzną prezentują najlepsze smaki naszego regionu – Roztocza.

Kilka lat temu lokal został wyremontowany, przez co zyskał nowy, niepowtarzalny klimat. Restauracja Bohema jest idealnym miejscem do spotkań towarzyskich, jak i biznesowych.

W restauracji czeka ok.50 miejsc siedzących. Dodatkowo w sezonie letnim w ogródku kawiarnianym na Rynku Wielkim dysponujemy 92 miejscami. Nieodzowną częścią jest miła, fachowa obsługa, oryginalne jak i tradycyjne menu, które przypadnie każdemu smakoszowi do gustu. Latem zapraszamy do ogródka letniego, skąd można podziwiać Zamojską Starówkę oraz oglądać wydarzenia kulturalne, tj. koncerty, spektakle i tym podobne.

Bohema – samo słowo wprowadza w niesamowity, enigmatyczny klimat. Analizując pochodzenie etymologiczne pochodzi ono z języka francuskiego i oznacza cyganerię, a dokładnie jej środowisko artystyczne. Wyżej wymieniona grupa charakteryzowała się kontrowersyjnymi poglądami, posiadającymi najwięcej cech modernistycznych. Bohema nie oznacza samej społeczności, jest to w szerszym rozumowaniu wolność umysłowa, gdzie twórca/artysta nie jest ograniczony żadnymi normami czy konwenansami. Inaczej można ją określić jako wolność duszy, co za tym idzie wyzwolenie kreatywności i dowolna interpretacja otaczającego świata, na swój indywidualny sposób. Generalnie środowisko bohemy odznacza się wielką otwartością, a jej członkowie reprezentują odmienne poglądy, przez co jest jeszcze bardziej

Restauracja Bohema Zamość is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache